Рік Св. Йосафата - 2015

Рік богопосвяченого життя

Помʼяник Провінції

Управа Провінції

Монастирі Провінції

Історія ЧСВВ

Рік Св. Василія Великого

Випадкове фото з галереї


Крехівський відпуст-25
Празник Св. Миколая у ...
Крехівський відпуст-25...

Нам подобається...

Книжкові видання

Адреса Осідку Провінції

Подивитися на Яндекс.Картах

с. Малий Березний

вул. Центральна, 156

Великоберезнянський р-н.

Закарпатська обл. 89040, УКРАЇНА

Тел. (03135) 31-414

Тел./факс: (03135) 31-413

Ел. пошта: osbm.s.n@i.ua

 

Опитування

Чи подобається Вам сайт?
 

ВхідОстанні коментарі

Поділитися посиланням!

FacebookRSS Feed
Звернення Протоархимандрита з нагоди проголошення Катехизму УГКЦ PDF Друк e-mail

Звернення Протоархимандрита Високопреподобного о. Василія Ковбича до ченців Василіянського Чину св. Йосафата з нагоди проголошення катехизму УГКЦ

Слава Ісусу Христу!

Високопреподобні й Дорогі Отці та Брати,

Українська Греко-Католицька Церква має свій КАТЕХИЗМ – «ХРИСТОС – НАША ПАСХА». У контексті проведення Канонічної візитації ЧСВВ в Україні, 24 червня 2011 у Львові я мав честь і приємність бути учасником події особливої вагомості в історії нашої Церкви, а саме, презентація Катехизму Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ). Хочу накреслити на тому, що це не плід якоїсь поспішної праці деяких осіб, але десятилітня праця багатьох відповідно кваліфікованих і призначених Церквою осіб, як наприклад (без наміру вичислити всіх), Преосвященний Владика Петро Стасюк – Голова Комісії, сам Блаженніший Святослав – у своїх попередніх обов’язках, Преосвященний Владика Ярослав Приріз, о. Мирон Бендик, д-р Михайло Петрович, о. Тарас Барщевський і десятки інших осіб, які допомогли в редакції частин Катехизму або подавали свої зауваги або пропозиції до тексту. Із Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, благословенням Головної настоятельки постійно була задіяна в цій праці Преп. с. Луїза Цюпа, а з нашого Чину співпрацював зокрема Високопреподобний о. Матей Гаврилів. Треба зазначити, що окрім того, що в цій праці були особисто задіяні деякі Єпископи УГКЦ, Синод нашої Церкви створив Синодальну комісію у складі сімох Владик для перевірки Катехизму та висловлення зауважень та висновків, а остаточний текст був схвалений тим же Синодом. Саме на цьому ґрунтуються слова Блаженнішого Святослава, що це видання «є першим Катехизмом нашої помісної Церкви».

Католицька віра і вірність східній київській традиції гармонійно зібрані в цьому Катехизмі, що складається з трьох частин: 1) Віра Церкви – правди віри, яких повинен дотримуватись кожен християнин; 2) Молитва Церкви – літургійне життя Церкви, зберігаючи все, що притаманне обрядові нашої Церкви; 3) Життя Церкви – християнська мораль і аскеза. Це праця УГКЦ, яка гідна особливого признання і похвали. За словами Блаженнішого Святослава: «Протягом багатьох років найкращі богослови намагалися цілісно зібрати і висловити відповідно до нашої духовної та літургійної традиції усю віру Східної Католицької Церкви».

Отож поручаю усім Високопреподобний отцям і братам нашого Чину, зокрема в тих Провінціях, що знаходяться в рамках УГКЦ, користуватись Катехизмом «Христос – наша Пасха» у своєму особистому й спільнотному житті, зокрема у вихованні тих, хто вступає до нашого Чину та в душпастирській праці.

Нехай Предвічний Бог Отець зішле на Вас повноту дарів Святого Духа і Ним керує Вас найкращою Дорогою, що нею є Споконвічний Син Ісус Христос.


Львів, 26 червня 2011 р.Б.

о. Василій Ковбич, ЧСВВ

Протоархимандрит

 
@Mail.ru