Рік Св. Йосафата - 2015

Рік богопосвяченого життя

Помʼяник Провінції

Управа Провінції

Монастирі Провінції

Історія ЧСВВ

Рік Св. Василія Великого

Випадкове фото з галереї


Довічна професія у Боронявському монастирі-12
Вічні обіти 2014 р....
Довічна професія у Бор...

Нам подобається...

Книжкові видання

Адреса Осідку Провінції

Подивитися на Яндекс.Картах

с. Малий Березний

вул. Центральна, 156

Великоберезнянський р-н.

Закарпатська обл. 89040, УКРАЇНА

Тел. (03135) 31-414

Тел./факс: (03135) 31-413

Ел. пошта: osbm.s.n@i.ua

 

Опитування

Чи подобається Вам сайт?
 

ВхідОстанні коментарі

Поділитися посиланням!

FacebookRSS Feed
Головна ІНФОРМАЦІЇ Повідомлення Вшанування Боронявської Ікони Пресвятої Богородиці
Вшанування Боронявської Ікони Пресвятої Богородиці PDF Друк e-mail
ІНФОРМАЦІЇ - Повідомлення

alt

7 квітня 2015 р., під час відпустового празника Благовіщення Пресвятої Богородиці, в Монастирі Отців Василіян у Бороняві (Хустський р-н., Закарпатська обл.), відбудеться урочисте вшанування Боронявської Ікони Божої Матері, яка була написана 230 років тому, Протоігуменом Йоанікієм Базиловичем ЧСВВ.

Згідно з відомостями монастирської хроніки, вперше про чудотворну ікону Боронявської Божої Матері йде мова у записах від 1785 року.

Натхненний народним переказом про обʼявлення Матері Божої неподалік Боронявської василіянської чернечої обителі о. Йоанникій Базилович ЧСВВ, пізніше Протоігумен та перший історик Срібної Землі, намалював ікону Пресвятої Богородиці Одигітрії. Він передав на полотні Матір Божу так, як її споглядали очевидці, що переповіли бачене під присягою ієромонахові. На празник Благовіщення 1785 року, о. Й. Базилович передав цю ікону в обитель, де її посвятили і встановили на іконостасі у монастирській церкві.

За чудотворні зцілення, цю ікону в кінці XVIII ст., на основі подань Духовної комісії було визнано чудотворною, а згідно з декретом Папи Лева XIII від 28 березня 1893 року її було короновано. Монастиреві ж надано дозвіл на проведення відпустових свят три рази на рік: Благовіщення Пречистої Діви Марії, св. пророка Іллі і Воздвиження Чесного Хреста.

У роки панування радянської влади в Україні, коли всі Василіянські чернечі осередки, в тому числі і Боронявський монастир було ліквідовано, Боронявську чудотворну ікону Божої Матері зберігали жителі Закарпаття.

8 квітня 1991 року Чудотворну ікону було урочисто перенесено із міста Хуста до монастирської церкви Боронявської василіянської обителі.

Боронявська обитель оо. Василіян

 

ПЕРЕНЕСЕННЯ БОРОНЯВСЬКОЇ ЧУДОТВОРНОЇ ІКОНИ

з м. Хуст до Боронявського монастиря Отців Василіян

8 квітня 1991 р.

 

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 

 
@Mail.ru